III miejsce Mateusza w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Świat owadów”

Dyplom za zajęcie 3 miejsca w konkursie

W dniu 22 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się uroczysta gala finałowa Powiatowych Konkursów Fotograficznych „Świat owadów” i „Świat pajęczaków”. Uczestniczył w niej reprezentant naszej szkoły – Mateusz Łaski z kl. 2 Te, który podczas gali odebrał nagrodę za zdobycie III miejsca w konkursie poświęconym owadom.

Zdjęcie jego autorstwa, ukazujące Biegacza fioletowego (Carabus violaceus), zostało docenione przez Jury, któremu po raz kolejny Mateusz dał się poznać jako wnikliwy i wrażliwy obserwator przyrody.

Obydwa konkursy zostały zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej, a nagrody i dyplomy wręczyli laureatom – p. Grażyna Leńczuk (Dyrektor MDK w Jaśle) oraz p. Jan Muzyka (Zastępca Starosty Jasielskiego).

Uroczystość zwieńczyła prezentacja p. Konrada Krasonia (pracownika Magurskiego Parku Narodowego) na temat zasad dobrej fotografii. Zaproszeni goście wysłuchali jej z uwagą, aby w przyszłości wykonywać jeszcze bardziej interesujące i przemyślane zdjęcia. Gratulujemy Mateuszowi kolejnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii.

Maria Jachym

Skip to content