Wiosenny Turniej Szachowy 2024

Uczniowie grający w szachy

24 kwietnia 2024 r. odbył się Wiosenny Turniej Szachowy. W zawodach udział wzięło 28 zawodników reprezentujących Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Inauguracji dokonała Pani Wicedyrektor mgr Jolanta Wierzbicka, która życzyła uczestnikom sportowej rywalizacji. Turniej rozgrywany był tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe. Turniej odbywał się w sportowej atmosferze walki „Fair-Play”.

Zwyciężył Dawid Bieryło klasa 3Ta, który zdobył 8.0 punktów.Drugie miejsce zdobył Krystian Klasło klasa 5PTc, który zdobył 8.0pkt., o miejscu zadecydowała klasyfikacja pomocnicza Mbch, którą się stosuje w przypadku takiej samej liczby punktów w turniejach granych systemem szwajcarskich. Trzecie miejsce zdobył Przemysław Jasina, klasa 2Tc, który zdobył 7.0pkt, Czwarte miejsce zdobył Jan Rolek klasa 2Te, który zdobył 6.0pkt, piąte miejsce zdobył Damian Barzyk klasa 5PTc, który zdobył 6.0pkt,

Turniej sędziował Adam Składanowski (sędzia klasy II). Sędzią rundowym w turnieju była Monika Wielgosz.

Zwycięzcy z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Zięby, otrzymali: dyplomy i nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród w Wiosenny Turnieju Szachowym 2024 był Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Składam szczególne podziękowania Panu dyrektor Grzegorzowi Ziębie, pani Monice Wielgosz, pani dyrektor Renacie Skórce z ZSUiS w Jaśle oraz panu Ryszardowi Madejowi za wypożyczony sprzęt szachowy.

Chcielibyśmy, aby ta inicjatywa, jaką jest turniej szachowy została podtrzymana i kontynuowana w latach następnych. Cieszy fakt, że z roku na rok szachistów przybywa.

Adam Składanowski, Monika Wielgosz

Skip to content