Wycieczka śladami historii: Auschwitz – Birkenau, Wawel

Droga otoczona ceglastymi, piętrowymi budynkami

„Homo homini” – ” Ludzie ludziom”, taki napis zobaczyli uczestnicy wycieczki na ścianie jednego z bloków KL Auschwitz.

W piątek, 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 4Tb, 4Tc, 4Td, wyruszyli wraz z opiekunami na wycieczkę śladami historii. Tej tragicznej z czasów II wojny światowej, zwiedzając teren niemieckiego obozu zagłady Auschwitz – Birkenau. Zobaczyli miejsce naznaczone tak strasznym cierpieniem milionów ludzi – to skłania wszystkich do refleksji.

Po tak dużej dawce emocji, walcząc z korkami w drodze do Krakowa, uczniowie znowu mogli zetknąć się z innymi śladami przeszłości.

Czekał na nich Wawel z jego wspaniałą historią . Zwiedzanie Katedry, zaczynając od tumby św. Stanisława, poprzez wieżę z dzwonem Zygmunta, a skończywszy na kryptach królewskich, ukazało wielkość naszej historii.

Na koniec pożegnał uczniów najsympatyczniejszy Krakus – Smok Wawelski, pod którym wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Monika Nowak, Jadwiga Świątek, Anna Kosińska – Babiarz, Jerzy Płaziak 

Skip to content