II Szkolny Turniej Esportowy

Uczniowie w czasie gry

ZST w Jaśle po raz kolejny stało się areną rozgrywek esportowych. Przez około 2 miesiące uczniowie toczyli walkę w dwóch grach: League of Legends (LOL) i Counter Strike 2. Mecze rozgrywano popołudniami online, natomiast oba finały odbyły się w szkole i były transmitowane na platformie Twitch.

Krótka statystyka: ponad 100 graczy, blisko 70 meczy, 2 gry, niemożliwy do zmierzenia poziom emocji i co najważniejsze – dobra zabawa, tak można by było podsumować drugą edycję Szkolnego Turnieju Esportowego.

Zarówno CS2 jak i LOL rozpoczęły się od rozgrywek grupowych, a następnie przeszły w fazę pucharową. Finały odbyły się 18 kwietnia.

W finale LOL spotkały się drużyny 5PTc wskładzie: Oskar Reczek, Łukasz Ciombor, Michał Świątkowski, Piotr Stój i Szymon Skałba oraz drużyna 5PTb: Bartłomiej Kufel, Michał Dziedzic, Kacper Kołodziej, Paweł Czajka i Mariusz Dybaś. Po emocjonującym meczu zwycięstwo odnieśli gracze z 5PTc (2: 0).

O zwycięstwo w turnieju CS2 powalczyły drużyny 3Tc w składzie: Dawid Tomaszewski, Arkadiusz Zwoliński, Sebastian Świszcz, Michał Adamik (w zastępstwie Igora Piotrowskiego) i Radosław Czech (w zastępstwie Rafała Micka) – z drużyną 2Tc: Michał Ochałek, Jakub Kolbusz, Jakub Kwiatkowski, Oliwier Śmietana i Kacper Brągiel. Ostatecznie zwyciężyła drużyna 2Tc (2:0).

Zawody doczekały się też oprawy komentatorkiej. Finały komentowali Szymon Gałuszka (5PTb), Kamil Iskrzycki (4Tb) oraz Jakub Marcinek (5PTb).

Dziękujemy wszystkich zawodnikom oraz uczniom pomagającym w organizacji turnieju.

Szczególne podziękowanie kierujemy dla sponsorów nagród: firmom Jafar S.A., AbiNet Adam Gotfryd oraz Radzie Rodziców ZST w Jaśle.

Krzysztof Alibożek, Andrzej Barzyk

Skip to content