Pamiętamy o ofiarach zbrodni katyńskiej

Kamień z napisem Dąb Pamięci

Dla Polaków kwiecień to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominamy ofiary zbrodni katyńskiej – blisko 22 tys. jeńców wojennych, przetrzymywanych m. in. w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, zamordowanych przez NKWD w różnych miejscach dawnego ZSRR.

17 kwietnia br. w naszej szkole zorganizowano uroczysty apel, na którym przywołano obraz tej tragedii sprzed 84 lat. Jak co roku, uroczystość odbyła się przed dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego, ucznia jasielskiego gimnazjum, zamordowanego w Charkowie w 1940 r. Przygotowali ją uczniowie klas: 4Tc (Karolina Hnat, Karol Budziak) i 5PTd (Mikołaj Biały, Jakub Tęcza) pod opieką pań: Agnieszki Muni, Moniki Nowak, Jadwigi Świątek oraz reprezentanci chóru szkolnego prowadzonego przez panią Joannę Dybaś. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który zwrócił uwagę na znaczenie historii w aspekcie teraźniejszości i przyszłości.

Monika Nowak, Jadwiga Świątek, Agnieszka Munia, Joanna Dybaś

Skip to content