Konkurs wiedzy o Szwajcarii

Uczniowie pozujący razem z dyplomami

24 kwietnia 2024 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Szwajcarii. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania uczniów problematyką realioznawczą Szwajcarii.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem kilka dni wcześniej odbyły się eliminacje klasowe.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Konkurs został przeprowadzony w formie quizu zawierającego 50 pytań z zakresu geografii, polityki, historii, literatury i kultury Szwajcarii. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.

Konkurs był bardzo wyrównany, dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać ex aequo I miejsce dla Bartosza Madejczyka 2Tc i Bartosza Koziarskiego 3Ta. II miejsce zajęli Damian Lichota 2Tc i Mateusz Opałka 2Tc, natomiast III – Mikołaj Okarma 1Te.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Iwona Wiśniewska, Barbara Stasik

Skip to content