Złote Szkoły NBP

Logo Złotych Szkół NBP

„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. ldeą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Polski złoty w obiegu od 100 lat- NBP i jego funkcja emisyjna”.

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy zgłosiła swój udział w programie, ubiegając się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”.

W tym celu zawiązała się szkolna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której weszło 10 uczniów z klas drugich technikum. Mieli oni do wykonania trzy zadania:

  1. „Lekcja z ekonomią” – zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji związanej z tematem przewodnim projektu w ramach dowolnego przedmiotu,
  2. „Debata szkolna” – zadaniem Drużyny było przeprowadzenie debaty poświęconej tematowi przewodniemu bieżącej edycji programu,
  3. „Warsztat uczniowski” – polegał na przeprowadzeniu przez członków Drużyny zajęć edukacyjnych dla uczniów, które będą popularyzowały temat „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

Oto krótka fotorelacja z wykonywanych przez uczniów zadań:

M. Olbrot, U. Oleszkowicz

Skip to content