XVIII turniej w piłce siatkowej z okazji Święta Niepodległości

Wspólne zdjęcie zawodników z Dyrektorem szkoły i nauczycielami wychowania fizycznego

W dniu 15 listopada 2022r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyły się „XVIII Turniej w Piłce Siatkowej z okazji Święta Niepodległości”.

Celem turnieju było uczczenie 104 rocznicy „Odzyskania Niepodległości” przez Polskę oraz popularyzacja piłki siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów, które rozgrywały mecze systemem pucharowym i do dwóch wygranych setów. Po zaciętej rywalizacji do półfinału awansowały zespoły z klas: 4PTb, 4GTd, 4PTc 1Tb. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyli się zawodnicy z klasy 4PTb i 1Tb. Wygrała klasa 4PTb wynikiem 2:0. Drugi półfinał to spotkanie klas 4GTd i 4PTc. Po wyrównanym meczu, zwycięska okazała się klasa 4GTd /2:0/.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały drużyny z klas 4PTc i 1Tb. Spotkanie to wygrała zdecydowanie klasa 4PTc /2:0/. 

Finał to wyrównana gra klas 4PTb i 4GTd. Po zaciętym meczu, górą okazała się drużyna
z klasy 4PTb i tym samym, jako zwycięscy całego Turnieju.

I – miejsce – 4PTb – technik programista

II – miejsce – 4GTd – technik mechanik

III – miejsce – 4PTc – technik informatyk

Na zakończenie turnieju Dyrektor ZST Pan mgr Grzegorz Zięba wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy i medale, ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego, sędziowie główni turnieju: mgr Grzegorz Lenar, mgr Piotr Czerkowicz, mgr Łukasz Książkiewicz, sędzia punktowy/protokolant: Igor Szlachcic, Oskar Wojnarowicz /2Td/.

Foto: mgr Monika Pętlak.

mgr Łukasz Książkiewicz

Skip to content