Miniturniej e-sportowy w Generatorze Nauki

Monitor z wyświetloną grą, klawiatura i jednostka centralna na biurku

8 grudnia 2023 roku w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbył się miniturniej e-sportowy. Zawody wspólnie zorganizowali gospodarz obiektu oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wraz z dwoma nauczycielami informatyki – Krzysztofem Alibożkiem i Andrzejem Barzykiem. Turniej był imprezą, która towarzyszyła pierwszemu dniowi Festiwalu Naukowego sciFestGEN#1.

Gracze rywalizowali w dwóch popularnych grach: Counter-Strike 2 i League of Legends. Zawody odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze, fani gier mogli się spotkać i porozmawiać o swojej pasji.

Rywalizacja odbyła się w systemie pucharowych. W finale Counter-Strike 2 po bardzo wyrównanym i zaciekłym pojedynku zwyciężył Bartosz Woliński pokonując Jakuba Kwiatkowskiego. Zwycięzcą w grze League of Legends został Damian Fara, wygrywając w finale z Tomaszem Frodymą. Finaliści otrzymali upominki od gospodarza Festiwalu – Generatora Nauki GEN w Jaśle.

Turniej przygotowało oraz poprowadziło 6 uczniów z klasy 5PTc: Michał Nocek, Rafał Makowicz, Szymon Skałba, Kacper Sypień, Michał Świątkowski oraz Oskar Reczek.

Krzysztof Alibożek, Andrzej Barzyk

Skip to content