I Mikołajkowy Turniej Szachowy 2023

Uczestnicy oraz ich plansze szachowe

5 grudnia 2023 r. odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy 2023, w którym wzięło udział 24 zawodników z naszej szkoły. Inauguracji dokonał Dyrektor mgr Grzegorz Zięba, który życzył uczestnikom sportowej rywalizacji.

Turniej rozgrywany był tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe. Zawody odbywały się w sportowej atmosferze walki „Fair-Play”.

Zwyciężył Łukasz Ciombor z klasy 5PTc, który zdobył 9 punktów komplet!, drugie miejsce zajął Dawid Bieryło z 3Ta (7.0pkt) – o miejscu zadecydowała klasyfikacja pomocnicza Mbch, którą się stosuje w przypadku takiej samej liczby punktów w turniejach granych systemem szwajcarskich. Miejsce trzecie zdobył Przemysław Jasina z klasy 2Tc (7.0 pkt), czwarte – Krystian Klasło z 5PTc, (6.0pkt), piąte – Mikołaj Grodzicki z 1Tc (6.0pkt), szóste – Tymon Ledziński z 1Tc ( 5.0pkt)

W grupie dziewcząt zwyciężyła Kamila Mastej z klasy 1Te.

• Jakub Szweda.

Do punktacji klas uwzględnione zostały 3 osoby, z najwyższą liczbą punktów. Turniej sędziował Adam Składanowski (sędzia klasy II). Sędzią rundowym w turnieju była Monika Wielgosz.

Zwycięzcy z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Zięby otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle oraz firmę MW Graf.

Szczególne podziękowania dla pana dyrektora Grzegorza Zięby, pani Moniki Wielgosz, pani dyrektor Renaty Skórki z ZSUiS w Jaśle oraz pana Ryszarda Madeja za wypożyczony sprzęt szachowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w rozgrywkach oraz zapraszamy na kolejne turnieje szachowe.