Z żołnierską piosenką w tle

Tablica z napisem "11 Listopada Święto Niepodległości"

W tegorocznych obchodach 105 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, dominującym motywem były piosenki żołnierskie.

Pieśni towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, te patriotyczne krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, bywały modlitwą. W dużym stopniu przyczyniły się do tego, że Polska z naszej zbiorowej pamięci nigdy nie została wymazana, nawet wtedy, gdy zaborcy zmietli ją z mapy Europy.

9 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w XII Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości na Górę Liwocz, gdzie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

Kolejnego dnia, w budynku ZST, o symbolicznej godzinie 11.11, zabrzmiał hymn narodowy, w ramach akcji “Szkoła do Hymnu”.

11 listopada sztandar Zespołu, pod opieką dyrektor Jolanty Wierzbickiej, reprezentował naszą placówkę podczas uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Podsumowaniem wspólnego świętowania była akademia w dniu 13 listopada. Mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu piosenek legionowych, w wykonaniu naszego chóru, pod dyrekcją Joanny Dybaś.

Marzena Olbrot, Edyta Rutyna, Joanna Dybaś

Skip to content