XV edycja konkursu recytatorskiego – SENSOWNE TWORY SŁOWNE

Trzej uczniowie z ZST w Jaśle na scenie

Poezji przypisuje się wiele… ma wyrażać emocje, stwarzać na nowo rzeczywistość, pouczać i kształtować. Ci jednak, którzy chcą ją poznać, podejmują nieznaną, lecz ciekawą wędrówkę. Są też tacy, którzy pragną ją głosić, dołączać do tekstów cząstkę siebie i na nowo odkrywać ją w swej subiektywnej interpretacji.

W tym roku, w MDK w Jaśle, odbyła się już XV edycja konkurs recytatorskiego pod hasłem SENSOWNE TWORY SŁOWNE. W przeglądzie utworów wzięli udział uczniowie naszej szkoły (Maksymilian Wojdyła – 2 Tc, Kamil Kamiński – 2 Tc, Jakub Wachel – 4 Tb), którzy podjęli się głosowej interpretacji wierszy Czesława Miłosza. 

Szczególne gratulacje dla Kamila Kamińskiego, który otrzymał wyróżnienie.

Agnieszka Munia

Skip to content