Przerwa na czytanie – Bicie rekordu

Logo akcji "Przerwa na czytanie"

W dniu 27 października br. ZST Jasło brało udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – Bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko szkół w Polsce, ale i na całym świecie. Jej organizacja miała na celu przede wszystkim: promocję czytelnictwa wśród młodzieży, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi  na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W tegorocznej edycji „Przerwy na czytanie” wzięło udział 603 uczestników z naszej szkoły w tym: 560 uczniów, 34 nauczycieli, 7 pracowników administracji i obsługi oraz 2 osoby prowadzące sklepik szkolny. Dziękujemy!

Wydarzenie odbywało się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a w naszym przypadku miało również na celu promocję książek zakupionych w ramach NPRCz.

Maria Jachym – nauczyciel bibliotekarz

Skip to content