Pod Katyńskim Dębem

Poczet Sztandarowy ZST oraz Dąb Pamięci upamiętniający mjr. Antoniego Mulińskiego

21 kwietnia br. społeczność naszej szkoły oddała hołd ofiarom zbrodni katyńskiej- oficerom, nauczycielom, prawnikom i lekarzom , skrytobójczo zamordowanym prze NKWD w kwietniu i maju 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Twerze.

Zgodnie z tradycją uroczysty apel zorganizowano na dziedzińcu szkoły, przed dębem upamiętniającym jedną z ofiar stalinowskiej zbrodni – mjr. Antoniego Mulińskiego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie młodzież zaprezentowała rys historyczny zbrodni katyńskiej, wzbogacony okolicznościowymi wierszami i piosenkami oraz fragmentami wywiadu z Panem Władysławem Kuźmą, synem zamordowanego policjanta.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klas: 4PTd i 4GTa pod opieką Moniki Nowak i Jadwigi Świątek oraz reprezentanci chóru szkolnego prowadzonego przez panią Joannę Dybaś. Apel zakończono złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem znicza przed kamieniem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego.

Monika Nowak, Jadwiga Świątek, Joanna Dybaś

Skip to content