MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE!

Honorowi dawcy krwi na tle baneru PCK

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zawsze chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Niewątpliwie priorytetem jest dla nich honorowe oddawanie krwi.

Krew ratuje zdrowie, a nawet życie. Potrzebna jest wielu pacjentom z różnymi schorzeniami. Nie da się jej w żaden sposób wyprodukować, dlatego też nieustannie słyszymy apele do społeczeństwa, by osoby zdrowe zdecydowały się zostać Honorowymi Dawcami Krwi. Ów aspekt pomocy drugiemu człowiekowi wybrzmiał także na dzisiejszym spotkaniu Polskiego Czerwonego Krzyża, w którym uczestniczyła nasza młodzież.

W dniu dzisiejszym w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jaśle krew oddało 12 uczniów Zespołu Szkół Technicznych, dzięki czemu pozyskano ponad 5 litrów tego cennego płynu.

Agnieszka Pec, Agnieszka Munia

Skip to content