Wycieczka w Pieniny

Uczestnicy wycieczki na zaporze w Niedzicy

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, a ich piękno mogli podziwiać uczniowie klas: 2Td oraz 4Tb przebywający na wycieczce szkolnej. 

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Znalazły się na nich między innymi rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim, spacer po zaporze w Niedzicy, wizyta w dwóch historycznych zamkach w Czorsztynie oraz czternastowiecznym zamku w Niedzicy, gdzie uczniowie nachylając się nad zamkową studnią, ryzykowali utratę włosów, jak porywczy książę Bogusław, ukarany przez ducha żony Brunhildy. Stawka była jednak tego warta – ten, kto ujrzał w studni swoją twarz, dostawał gwarancję zdobycia damy swego serca.

Kolejnym punktem na mapie zwiedzania była Szczawnica i wyjazd kolejką linową 722 m n.p.m. na Palenicę, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykle malownicze tereny Pienin i Beskidu Sądeckiego. Atrakcja ta podobała się wszystkim, podziwialiśmy piękne widoki, okazy różnych ptaków i roślin.

Marzena Olbrot, Agnieszka Pec, Tomasz Sojka

Skip to content