Święto Patrona Szkoły

Tablica z napisem "A więc wojna!" oraz liśćmi symbolizującymi flagę Polski

18 września br. społeczność ZST, jak co roku, oddała cześć swojemu Patronowi – Bohaterom Września. Uroczystości o charakterze powiatowym rozpoczęły się mszą świętą w sanktuarium św. Antoniego.

Następnie na dziedzińcu naszej Szkoły, przed dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego, odśpiewano hymn. Pan starosta Adam Pawluś powitał wszystkich zaproszonych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po Apelu Pamięci delegacje złożyły wiązanki kwiatów (przed kamieniem mjr. Mulińskiego).

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie młodzież zaprezentowała rys historyczny z wydarzeń tamtego tragicznego września w naszej „małej Ojczyźnie” – ziemi jasielskiej, podkreślając udział w wojnie obronnej żołnierzy związanych z Jasłem i regionem. Przygotowali go uczniowie klas: 5PTd – Mikołaj Biały, Jakub Tęcza , 4Tc – Karol Budziak i 2Tc – Kacper Składanowski, pod opieką Moniki Nowak i Jadwigi Świątek oraz chór szkolny prowadzonego przez panią Joannę Dybaś.

Uroczystość zakończyła pani wicedyrektor Jolanta Wierzbicka, która podziękowała uczniom za upamiętnienie żołnierzy ziemi jasielskiej – Bohaterów Września.

Fotorelację z uroczystości przygotowali: Wiktor Mikołajenko i Kacper Sypień – członkowie szkolnej grupy medialnej.

Jadwiga Świątek, Monika Nowak, Joanna Dybaś

Skip to content