III miejsce Mateusza Łaski w Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”

Mateusz Łaski podczas wręczania nagrody

W dniu 8 lutego 2023 r. w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVIII Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto”. W tegorocznej edycji, która przebiegała pod hasłem „Piękno jasielskich detali”, o miejsca na podium rywalizowało 330 prac nadesłanych przez uczestników nie tylko z powiatu jasielskiego, ale również innych powiatów województwa podkarpackiego.

Tym bardziej jest nami miło, że wychowanek naszej szkoły – Mateusz Łaski z kl. 1 TE – znalazł się w ścisłej czołówce, zajmując III miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Honorowym gościem na gali rozdania nagród był Burmistrz Miasta Jasła – p. Ryszard Pabian, który sprawował patronat na całym przedsięwzięciem i osobiście gratulował laureatom.

Podczas uroczystego finału Mateuszowi towarzyszyła również mama – p. Anna Łaska oraz opiekun konkursowy – mgr Maria Jachym.

Spośród pięciu fotografii ucznia zgłoszonych do konkursu, uwagę Jury zwróciło zdjęcie zniszczonej drewnianej kolumienki (a’la doryckiej), stanowiącej ozdobę przydrożnej kapliczki przy ul. Lwowskiej 6 w Jaśle.

Swoistym zwieńczeniem udziału naszego reprezentanta w całym wydarzeniu był wywiad, w którym Mateusz opowiedział o swojej pasji fotograficznej i o wrażeniach z przebiegu konkursu. Gratulacje wychowankowi złożył również Dyrektor ZST w Jaśle – p. mgr Grzegorz Zięba.

Maria Jachym

Skip to content