W dniu 25-06-2021r. zostały ogłoszone wyniki konkursu ERKO-KREO MYŚL TECHNICZNIE” oraz zostały rozdane nagrody.

W konkursie mogli brać udział uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik mechanik.

Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3Td Szymon Stefanik, który otrzymał nagrodę o wartości 800 złotych.

Trzecie miejsce zdobył uczeń klasy 3Td Bartosz Wiśniowski otrzymując nagrodę w wysokości 400 złotych.

Poszukujemy do pracy na stanowisko:

- operator maszyn

- operator maszyn CNC

Więcej informacji na stronie https://erko.pl/kariera/

Z okazji zakończenia roku szkolnego 25 czerwca (piątek) o godzinie 8:00 odbędzie się msza św. w kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, rezygnujemy z uroczystego zakończenia roku szkolnego w formie wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej.

Spotkania uczniów z wychowawcami klas odbędą się wg następującego harmonogramu.

Informuję, że Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26 czerwca 2020 roku o godzinie 8.00 w kościele Franciszkanów w Jaśle

Grzegorz Zięba - dyrektor szkoły

Zapraszamy do przeczytania pisma od Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

6 czerwca, dziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego odebrało wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle. Wyróżnieni uczniowie swoje nagrody otrzymali z rąk Starosty Jasielskiego - Adama Pawlusia.

W odpowiedzi na zorganizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkurs fotograficzny pod hasłem „Co dziś znaczy Niepodległa”, aż 69 uczniów naszej szkoły nadesłało prace chcąc ukazać umiejętność postrzegania w ciekawy sposób krajobrazu Podkarpacia.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, ostatecznie zostało wysłanych 6 prac następujących uczniów: Wiktora Dykasa, Dominka Dziedzica, Kacpra Mikruta, Pawła Niziołka, Jarosława Samborskiego, Michała Szarowicza.

Miło jest nam poinformować o sukcesie ucznia klasy 1Tc Dawida Skocza w wojewódzkim konkursie fotograficznym ''Sport w obiektywie'', zorganizowanego przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy. Nasz uczeń zajął II miejsce!

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję „Gramy dla Kuby Procanina”, tj. pracownikom naszej szkoły oraz uczniom! Uzyskane ze zbiórki pieniądze w kwocie 930,70 zł zostały przekazane Kubie Procaninowi.

Szczególnie podziękowanie składam szczypiornistom ZST HANDBALL za udział w meczu charytatywnym, który odbył się 12 czerwca. Jestem z Was bardzo dumny!

Krzysztof Zbylut

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019r. (środa) według następującego harmonogramu:

godz. 8.00 – Msza św. w kościele OO. Franciszkanów w Jaśle,

godz. 9.00 – spotkania klas z wychowawcami.

Na ostatni w tym roku szkolnym pieszy rajd z młodzieżą wybraliśmy się jednym z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków Beskidu Niskiego. Trasa prowadziła żółtym szlakiem biegnącym doliną Zawoi z Nieznajowej przez Wołowiec do Banicy.

Dnia 6 czerwca 2019 w Zespole szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle aktorzy Teatru (prawie) Szekspirowskiego przedstawili spektakl „Samotny, bo niekochany...” w ramach akcji Antoniański Dar Serca.

Warszawa wzięta! Zeszłoroczni mistrzowie znów powracają z tarczą z rozgrywek, czyli Mistrzostw Polski Klas Esportowych, Warszawa 2019. BlackLeo’s Dreamteam  w składzie Darek "Yenoren" Szarek, Kacper "Baxiu" Mika, Marcin "Ksienszniczka" Puzio, Mateusz "Wulq" Śliwa, Filip "Flopi" Wójtowicz, Alan "Qenal" Czech po raz kolejny udowodnili swą niezaprzeczalną wyższość w League of Legends. Finały, które odbyły się w 8-9 czerwca, zgromadziły osiem najlepszych drużyn z Polski, przy czym do ścisłych finałów zakwalifikowały się cztery; Yellow Apples z  Piekar Śląskch, Certainly not a team z Kielc, Pora na przygodę z Kędzierzyna-Koźle oraz BlackLeo's Dreamteam z Jasła.

W maju br uczniowie klasy 3 Ta z opiekunem p. Joanną Dybaś uczestniczyli w  powiatowych obchodach 251- rocznicy zawiązania konfederacji barskiej.

Wraz z uczniami innych szkół średnich z terenu powiatu jasielskiego pokonali  leśny szlak Ożenna – Obóz Konfederatów Barskich – Ożenna trasa wzdłuż granicy polsko – słowackiej.

Zapraszamy na charytatywny mecz piłki ręcznej ZST HANDBALL – ZST ABSOLWENCI, który odbędzie się 12-06-2019 (środa) o godzinie 10:40 w ZST im. Bohaterów Września w Jaśle.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Jakuba Procanina – siatkarza MOSIR Jasło, którego drugi raz zaatakował rak, odbędzie się od poniedziałku 10-06-2019 oraz podczas meczu.

Wszystkich prosimy o wsparcie! Liczy się czas i każda złotówka!

KUBA JESTEŚMY Z TOBĄ!

ZST HANDBALL

Codziennie plastikowe nakrętki (od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów) lądują w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od nas dużego zaangażowania.

Od 12 lat w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle trwa zbiórka plastikowych nakrętek, która organizowana jest rokrocznie w szczytnych celach np. na zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia osób chorych i poszkodowanych przez los.

Teatr (prawie) Szekspirowski zaprasza całą społeczność szkolną na spektakl pt. „Samotny, bo niekochany...” , który odbędzie się dnia 6 czerwca tj. czwartek o godz. 10:40, w świetlicy szkolnej, w ramach akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca.

Od dnia 3 czerwca zbierane będą dobrowolne datki, które przeznaczone będą na zakup Ultrasonografu dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Pieniądze można składać u Pani Iwony Wiśniewskiej do 7 czerwca 2019.

Za włączenie się do akcji można uzyskać dodatkowe punkty z zachowania. 1 zł= 10 pkt.

Mamy to! Wicemistrzostwo klas e-sportowych we właśnie zakończonych Mistrzostwach Klas E-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu!

Po ciężkich eliminacjach w lidze, trwających trzy miesiące, „The Hoods” z ZST Jasło to jedna z 4 drużyn, która awansowała do finałów. Trwały one dwa dni, 31 maja i 1 czerwca, a współzawodnictwo było bardzo zacięte. Wyjazd i uczestnictwo w zawodach było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle, które opłaciło zarówno przejazd, jak i noclegi.