Zawsze pamiętaj o swojej Ojczyźnie

Narodowe Święto Niepodległości - flaga Polski oraz tablica z napisem "Wolność kocham i rozumiem"

Narodowe Święto Niepodległościowe obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle zorganizował uroczystą akademię, która odbyła się w dniu 10 listopada, o godzinie 11:00.

 Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn, który został odśpiewany już po raz 5 w ramach programu „Niepodległa do Hymnu!”. Uczniowie pod kierownictwem Pań Marzeny Olbrot, Agnieszki Muni oraz Agnieszki Pec w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieja Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj.

Iwona Dybaś

Skip to content