XV Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Uczeń przyglądający się maszynie

31 marca 2023 roku dla uczniów klas technik mechanik, specjalność obróbka skrawaniem, została zorganizowana wycieczka przedmiotowa na XV Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL.

Młodzież miała okazje podziwiać liczne prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, prezentacje urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze oraz robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D.

Wizyta na targach miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu, który jest przedmiotem nauki, tak aby w przyszłości stanowili dobrze przygotowaną i wyszkolona kadrę techniczną naszego kraju.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Zamku Królewskim w Chęcinach, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków województwa świętokrzyskiego. Uczniowie mogli poszerzać swoje horyzonty, poznając przepiękne krajobrazy, a przez perspektywę zabytkowej warowni, bogatą historię tego regionu.

Marzena Olbrot, Jerzy Płaziak, Tomasz Sojka, Krzysztof Faliszek

Skip to content