Zdobądź WYMARZONY ZAWÓD


Zapraszamy Absolwentów Szkół Podstawowych oraz Rodziców/Opiekunów Prawnych do zapoznania się z ofertą naszej szkoły …

Dostęp do internetu bezprzewodowego w ZST

logo wi-fi ZST

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2010/2011 został uruchomiony węzeł zmodernizowanej sieci WiFi w naszej szkole. Dostęp do Internetu realizowany przez naszą sieć jest udostępniany bezpłatnie pracownikom oraz uczniom szkoły po spełnieniu pewnych formalności.

Zasięg internetu jest realizowany wewnątrz budynku na każdym piętrze. W niedługiej przyszłości polem zasięgu obejmiemy cały teren należący do ZST – Jasło. Stosowny wniosek o dostęp do naszego HotSpota dostępny jest w sekretariacie Szkoły.

HOTSPOT jest usługą z ograniczonymi prawami dostępu do Internetu. Ograniczenia te mają na celu bezpieczne korzystanie z dostępu do sieci przez użytkowników oraz korzystanie z sieci w sposób rozważny i przemyślany. Ograniczenia o których mowa to:

  • Blokada sieci wymiany plików P2P
  • Filtrowanie zawartości witryn internetowych mające na celu blokowanie dostępu do stron erotycznych i pornograficznych, jak również stron zawierających zagrożenia w postaci wirusów lub innego złośliwego oprogramowania.

Blokady omawiane zupełnie nie przeszkadzają w normalnym korzystaniu z internetu. Podłączając się do HotSpota można swobodnie przeglądać strony WWW korzystać z poczty E-mail, popularnych komunikatorów czy z bankowości internetowej.

To wszystko jest w zasięgu każdego ucznia naszej szkoły tego obecnego, jak również tego przyjętego w latach następnych.

Formularz rejestracji do szkolnej sieci WiFi (dostępny po zalogowaniu)

Skip to content