Szkolny Turniej Esportowy

Zawodnicy podczas rozgrywek w grze League of Legends

Ponad 150 graczy, blisko 50 meczy, 2 gry, wysoki poziom rozgrywek, i najważniejsze: dobra zabawa, to krótkie podsumowanie Szkolnego Turnieju Esportowego rozegranego w ZST w Jaśle. Uczniowie toczyli walkę w grach: League of Legends (LOL) i Counter Strike : Global Offensive (CS:GO).

Mecze rozgrywano popołudniami online, natomiast oba finały odbyły się w szkole i były transmitowane na platformie Twitch.

Rozgrywki w CS:GO rozgrywane były w systemie pucharowym. W finale spotkały się drużyny 4GTd i 2Tc. Po zaciętej walce zwyciężył team 2Tc w składzie: Igor Piotrowski (kapitan), Rafał Micek, Sebastian Świszcz, Dawid Tomaszewski i Arkadiusz Zwoliński.

Zawody w LOL rozpoczęły się od rozgrywek grupowych. Dwie najlepsze drużyny z dwóch grup awansowały do półfinałów. Ostatecznie o wygraną w turnieju zagrały zespoły z klas 4GTb i 4PTc. W emocjonującym finale zwycięstwo odnieśli gracze z 4GTb: Wiktor Musiał (kapitan), Sebastian Baran, Patryk Gogola, Jakub Kołdarz i Sebastian Rączka.

Zapis transmisji z obu finałów można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube. Zawody doczekały się też oprawy komentatorkiej. Finał CS:GO komentowali Kacper Sypień i Rafał Makowicz (obaj 4PTc), a finał LOL uczniowie 4PTb: Bartłomiej Kufel, Paweł Czajka i Michał Dziedzic.

Dziękujemy wszystkich zawodnikom oraz uczniom pomagającym w organizacji turnieju.

Szczególne podziękowanie kierujemy dla sponsorów nagród: firmy Nowy Styl sp. z o.o. oraz Rady Rodziców ZST w Jaśle.

Organizatorzy

Skip to content