SUKCES NA BANK – sukces uczniów ZST!

Zespół ZST w Jaśle wraz z nagrodami oraz prowadzący turniej podczas nagrania "Sukces na bank"

4 czerwca 2023 r. w Oddziale TVP 3 w Bydgoszczy odbyły się ćwierćfinały ogólnopolskiego konkursu o ekonomii i finansach dla uczniów szkół średnich “Sukces na bank”. Miały atrakcyjną formę teleturnieju, w którym wystąpiła drużyna Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września.

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Konrad Szyszlak – kapitan zespołu, Kacper Wojnarowicz i Dominik Książkiewicz z kl. 4 GTc, Karolina Hnat z kl. 3 Tc i Wiktoria Jurasz z kl. 2 Td. Opiekunem drużyny była Urszula Oleszkowicz.

Turniej prowadzony przez znanego dziennikarza Rafała Patyrę był bardzo emocjonujący, pytania w poszczególnych konkurencjach bardzo trudne, a mimo to niewiele dzieliło naszą drużynę od zwycięstwa i przez długi czas byli na prowadzeniu, zyskując przy tym sympatię prowadzącego, ekspertów i pracowników telewizji. Jednak ostatnia, decydująca konkurencja okazała się mniej szczęśliwa i choć ostatecznie nie udało się awansować do półfinału, to i tak postawa naszych zawodników w całym turnieju zasługuje na uznanie. 

Nasi reprezentanci mieli możliwość poznać z bliska pracę w telewizji i odwiedzić Bydgoszcz, która jest bardzo ładnym miastem, co oprócz nagród za udział w etapie telewizyjnym, było na pewno też pewną wartością, ciekawym doświadczeniem i przeżyciem, które pozostanie na zawsze w pamięci.

Droga do ćwierćfinałów nie była prosta, po dwóch etapach rozgrywanych online awansowało do nich 16 drużyn, a w tegorocznej edycji startowało 286 szkół z całej Polski.

Udział naszych zawodników w turnieju “Sukces na bank” to duży sukces, za który należą im się wyrazy uznania, ogromne gratulacje i wielkie brawa!

Emisja nagranego odcinka ćwierćfinału na antenie TVP3 w czerwcu lub lipcu 2023 r.

Urszula Oleszkowicz

Skip to content