Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle uczestniczy w programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching.

Program Azure Dev Tools for Teaching (znany wcześniej jako Microsoft Imagine w wersji Standard i Premium) to oparta na subskrypcjach oferta przeznaczona dla szkół i wydziałów z naukowym, technologicznym, inżynieryjnym i matematycznym (STEM) programem nauczania. Zapewnia nauczycielom, wykładowcom, uczniom i studentom profesjonalne narzędzia programistyczne i projektowe, oprogramowanie oraz usługi od firmy Microsoft. Zawiera nasze najnowsze technologie i usługi w chmurze, które inspirują i angażują uczniów i studentów. Ponadto zapewnia nauczycielom i wykładowcom zróżnicowany zestaw zasobów, dzięki którym ich zajęcia będą stawiać przed uczniami i studentami nowe wyzwania oraz angażować ich i motywować na nowe sposoby.

Program Azure Dev Tools for Teaching nadal umożliwia dostęp do tych samych narzędzi, które były dostępne w ramach programu Imagine, a ponadto daje nowe możliwości:

  • dostęp do oprogramowania i platformy Azure w chmurze za pośrednictwem jednego portalu online. Zweryfikowani uczniowie mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Azure bez karty kredytowej oraz środki w wysokości 100 USD.
  • kompleksowy dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych za pomocą środowiska Microsoft Learn.

Warunkiem otrzymania korzyści w programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching jest wykorzystywanie otrzymanego oprogramowania do celów edukacyjnych lub naukowych (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).
Licencja Microsoft Azure Dev Tools for Teaching pozwala na instalację oprogramowania w dowolnej liczbie na sprzęcie laboratoryjnym w Technikum nr 1, natomiast uczniowie oraz nauczyciele mogą zainstalować oprogramowanie na komputerach osobistych do celów naukowych i edukacyjnych (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching   - Pytania i odpowiedzi (https://azure.microsoft.com/pl-pl/education/institutions/dev-tools-for-teaching-faq/)

Oprogramowanie w Azure Dev Tools for Teaching

  • systemy operacyjne (m. in. Windows 7, Windows 8, Windows 10),
  • serwery (m. in. SQL Server, Windows Server),
  • narzędzia do tworzenia oprogramowania (m.in. Visual Studio, Microsoft Expression),
  • aplikacje (m.in. Access, Project, Visio),
  • wersje testowe produktów.


Aby skorzystać z programu należy przejść do strony: https://azureforeducation.microsoft.com/devtools
Następnie stworzyć konto Microsoft używając adresu e-mail w szkolnej domenie.
W przypadku  problemów lub pytań proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub u nauczycieli informatyków.