Kwiecień to miesiąc, w którym w całej Polsce w szczególny sposób wspominamy ofiary zbrodni katyńskiej - blisko 22 tys. jeńców wojennych, przetrzymywanych min. w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, zamordowanych przez NKWD  1940 r. w Katyniu, Charkowie, Twerze, a także w innych miejscach byłego ZSRR.

Co roku w naszej szkole (w kwietniu lub maju) spotykaliśmy się przed dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego (ucznia jasielskiego gimnazjum, zamordowanego w Charkowie w 1940 r.), by w uroczystym apelu oddać hołd ofiarom tej zbrodni. Niestety, z powodu pandemii, już po raz drugi nie było to możliwe. Nie zapomnieliśmy jednak o naszych Bohaterach.

Przedstawiamy nowe terminy rekrutacji do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle na rok szkolny 2021/2022:

> od 17 maja do 21czerwca 2021 r. – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami;

> od 25 czerwca do 14 lipca 2021 r. – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje;

> 22 lipca 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w szkole i na stronie internetowej;

> od 17 maja do 26 lipca 2021 r. – wydanie przez szkołę skierowania na badanie lekarskie;

> od 23 lipca do 30 lipca 2021 r. – potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami;

> 2 sierpnia 2021 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

 

Ze szczegółowym harmonogramem rekrutacji można zapoznać się tutaj

Nabór do szkoły prowadzony jest poprzez platformę Nabór Vulcan

Przedstawiamy laureatów VII edycji Konkursu Grafiki Komputerowej. Konkurs nawiązywał do tegorocznego hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Oto zwycięzcy:

1 miejsce: Konrad Szyszlak (1GTc) - nagroda: karta podarunkowa o wartości 140zł do sklepu komputerowego.

2 miejsce ex aequo: Patrycja Rutana (2Td) oraz Tomasz Kopera (1GTc) - nagrody: karty podarunkowe o wartości 80zł do sklepu komputerowego.

Jak przystało na ukochanych synów e-sportu nie zapomnieliśmy złożyć życzeń naszym mamom. Dokładnie 26 maja 2020 zostaliśmy jako drużyna i sekcja administracyjna EnigmaCODE 53 zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w II edycji turnieju “TURNIEJ O PUCHAR REKTORA KPU W KROŚNIE. Więc czym prędzej z życzeniami dla ukochanych mam, krótkie świętowanie czyli ciacho, uściski od rodzicielek i już musieliśmy się zbierać do wyjazdu do Krosna.

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w akcji: „Hobby – moja pasja”.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie swoich zainteresowań i związanych z nimi emocji, znaczenia oraz wartości zbiorów i przedmiotów – dla szerszego grona osób. Zbierać można przedmioty o przeróżnej tematyce, mających znaczenie naukowe, historyczne, czy sentymentalne. Właśnie takiej różnorodności od Państwa oczekujemy, bo czasem mała rzecz dla jednej osoby - dla innej jest źródłem wielkiej radości. Jeśli masz jakieś interesujące zajęcie, pasję, hobby, zbierasz i kolekcjonujesz: znaczki, naklejki, figurki lub inne przedmioty i chcesz podzielić się z nami swoimi unikatami – napisz do nas.

Przedstawiamy nowe terminy rekrutacji do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle na rok szkolny 2020/2021.

Od 1 czerwca br. biblioteka szkolna będzie otwarta dla uczniów w następujących godzinach:

poniedziałek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
wtorek:12:00 - 15:00
środa:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
czwartek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00
piątek:8:00-10:00 oraz 13:00-15:00

 
Zapraszamy

W maju bieżącego roku uczniowie klasy 1Ta, 1Tb i 2 Tb wraz z opiekunami: M. Nowak, J. Świątek, E. Wojtan i A. Kosińską-Babiarz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

25 maja 2019r. grupa ZST Handball prowadzona przez Krzysztofa Zbyluta już po raz czwarty wybrała się do KIELC - stolicy polskiej piłki ręcznej. Tym razem mogliśmy oglądnąć finał PGNiG SUPERLIGI mężczyzn: PGE VIVE KIELCE – SPR WISŁA PŁOCK.

Wojciech Gajda uczeń Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle został laureatem  III  Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Konkurs jest jedną z form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu  jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych oraz popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP, obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie. Promuje umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem.

Dnia 16 maja 2019 r. uczniowie klas 1Ta, 2Tc i 3Tb wzięli udział w akcji FISHMOB- Jasło tańczy dla św. Jana Pawła II. Akcja została zorganizowana z okazji 99 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

10 maja 2019 roku, na dziedzińcu Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, pod dębem upamiętniającym mjr. Antoniego Mulińskiego, odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej - inteligencji i oficerom skrytobójczo zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze w kwietniu i maju 1940 roku.

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca ZST im. Bohaterów Września w Jaśle w roku szkolnym 2018/2019 rozstrzygnięty!

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego maturzystów puchary i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców, laureatom plebiscytu wręczyli Dyrektor ZST w Jaśle Grzegorz Zięba wraz z Krzysztofem Zbylutem – nauczycielem WF.

Już po raz dwunasty Zespół Szkół Technicznych wraz z Zespołem Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego zorganizowali dla tegorocznych gimnazjalistów i ósmoklasistów Jasielski Piknik Zawodowy. Oprócz młodzieży i ich nauczycieli, na imprezę przybyli też oficjalni goście: Wicestarosta Jasielski – Stanisław Pankiewicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji – Andrzej Papciak.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle oddał do dyspozycji absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych pracownię elektrotechniki, elektroniki i mechatroniki samochodowej, pracownie urządzeń techniki komputerowej, pracownię sieci komputerowych i e-sportu, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznych CNC, pracownię pojazdów samochodowych oraz pracownię językową.