Zapraszamy do przeczytania pisma Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla maturzystów.

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle mieli możliwość poszerzania swoich umiejętności językowych dzięki udziałowi w XV Edycji Programu Insta.Ling, który odbywał się pod patronatem MEN.

Insta.Ling jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek z języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu oraz wielu Łask Bożych 

życzy ZST w Jaśle

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycję konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Jest on przeznaczony zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs rozpoczyna się już 24 kwietnia, będzie trwał do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają liczne cenne nagrody. W puli nagród czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłącz się do konkursu i naucz się ortografii z przyjemnością !

Dodatkowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: www.dyktanda.pl

Trwa produkcja przyłbic w ZST w Jaśle

Przyłbice to ochrona na twarz, jaką stosują służby bezpośrednio zaangażowane w walkę z koronawirusem. W Zespole Szkół Technicznych ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką druku 3D. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Pandemia pandemią, wirus wirusem, ale show must go on, a nasi e-sportowi gracze z ZST nie spoczywają na laurach. Ledwo zakończył się turniej „One King – One Tap” w którym nie dał żadnych szans swoim kolegom z drużyny i pozostałym graczom lokacja2k, już czas był szykować się do następnych rozgrywek.

Tym razem jest to ogólnopolski turniej Grarantanna Cup, organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i największą na świecie firmę e-sportową ESL. Przez najbliższy miesiąc odbywać się będą na platformie ESL Play rozgrywki w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.  Naszą szkołę w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive reprezentować będą CarOlinE, Dominic, lokacja2k, mr gino, Nobi, Pero, a w League of Legends Qenal, TheFistop,  Vertsil, Wulq, Yenoren . A jak jesteście zainteresowani jacy uczniowie kryją się pod tymi nazwami to możecie wszystko sprawdzić na stronie EnigmaCODE 53

W piątek 26 kwietnia, po czterech latach wyczerpującej nauki, swoją „przygodę” z naszą szkołą zakończyli uczniowie klas czwartych technikum. Uroczystość pożegnania rozpoczęła Msza św. w kościele oo. Franciszkanów, po której abiturienci spotkali się w sali gimnastycznej z dyrektorem Grzegorzem Ziębą, gronem pedagogicznym, zaproszonymi rodzicami oraz kolegami z młodszych klas.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor, którego przemówienie było pełne refleksji i życzeń dla tegorocznych absolwentów. Tradycyjnie też uhonorował wyróżniających się uczniów: zdobywców wysokich średnich, najlepszych sportowców, Honorowych Dawców Krwi. Wręczył także listy gratulacyjne rodzicom najlepszych uczniów.

Jak chce kilkuletnia już tradycja, nieodłączną częścią Pikniku Zawodowego stał się turniej e-sportowy o puchar dyrektora ZST. Tegoroczna edycja nosiła nazwę Mło-Dzikowy Turniej E-Sportowy 2019 o puchar Dyrektora ZST i wzięły w nim udział drużyny z gimnazjów i szkół podstawowych z całego powiatu. Rozgrywki odbywały się w dwóch  kategoriach; League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. Rywalizacja była zacięta i rozgrywki trzymały w napięciu do ostatniej chwili.

Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle zapraszają na XII Jasielski Piknik Zawodowy, który odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. Piknik rozpocznie się o godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na plakacie (kliknij, aby powiększyć plakat).

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohatrów Września w Jaśle wzięli udział w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym organizowanym przez: Komendę Powiatową Policji w Jaśle oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Zespole Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na drodze.

5 kwietnia 2019 r. odbył się Wielkanocny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce - Szymon Stefanik 1 Td

II miejsce - Marceli Juruś 3 Ta

III miejsce - Wojciech Marszałek 1 Td

Informuję, że dziś tj. 11 kwietnia 2019 r. strajk nauczycieli w naszej szkole został zawieszony. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem.

SPOTKANIE Z RODZICAMI ZGODNIE Z PLANEM ODBĘDZIE SIĘ 12.04.2019 O GODZ. 15.40.

Grzegorz Zięba

Dyrektor Szkoły

3 kwietnia 2019 r. dwóch uczniów naszej szkoły – Arkadiusz Lechwar i Krystian Okarmus z kl. 3 Ta wzięło udział w konkursie ekonomicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Z ekonomią za pan brat” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Miło nam poinformować, że VI edycja Konkursu Grafiki Komputerowej została rozstrzygnięta. Konkurs nawiązywał do tegorocznego hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Spośród 25 prac uczniów klas 1 - 3 technikum informatycznego, Jury wybrało trzy najlepsze. 

W dniu 1.04.2019 r. gościliśmy w naszej Szkole J.E. ks. Biskupa Jana Wątrobę - ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej.

Ks. Biskup odwiedził naszą szkołę w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Św. Antoniego w Jaśle. Biskup Jan spotkał się najpierw z uczniami, a następnie z pracownikami szkoły.

Dni 29 i 30 marca to dni, w których odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Polski klas e-sportowych w Kętach, czyli ATOMS Cup 2019. W drodze eliminacji online dwie nasze drużyny dostały się do rozgrywek, jedna do Counter-Strike: Global Offensive i jedna do League of Legends.

Pierwsza z naszych drużyn biorąca udział w rozgrywkach  Counter-Strike: Global Offensive już w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość drużyny z Wadowic, ubiegłorocznych triumfatorów i jak się okazało, tegorocznych, więc marzenia o zajęciu lepszego miejsca spaliły na panewce. Nasza drużyna w składzie Kacper Biernacki, Kacper Grzegorczyk, Mateusz Wałęga, Karol Wojnar, Dominik Wójciak mogli tylko oglądać zmagania inny drużyn i przygotowywać się do rywalizacji indywidualnej.

29 marca 2019 roku została zorganizowana wycieczka przedmiotowa na targi motoryzacyjne do Poznania. Wycieczkę, która dała uczniom wiele radości i poszerzyła ich wiedzę i horyzonty zainteresowań, zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Jerzy Płaziak i Krzysztof Płaziak.

Poznań Motor Show 2019 to jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. Odbyły się w dniach od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To jedne z najbardziej prestiżowych w Europie targów motoryzacyjnych. Targi Poznań Motor Show goszczą w Poznaniu od 1992 roku. Co roku można na nich zobaczyć dziesiątki premier i samochodów koncepcyjnych. Na targach możemy też podziwiać motocykle, kampery, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe.

29 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyło się spotkanie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowejz inspektorami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w ramach realizacji programu edukacyjnego PIP „Kultura bezpieczeństwa”.