Pomimo pandemii, zdalnej nauki i fizycznego dystansu, młodzi artyści z ZST przygotowali krótki koncert bożonarodzeniowy wykorzystując wyłącznie swoje zdolności i złącza internetowe.

Zaprezentowane utwory to forma  świątecznych życzeń dla dyrekcji, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zdrowych, spokojnych, pełnych uśmiechu i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń w Nowym 2021 roku

życzy ZST w Jaśle

Aby tradycji stało się zadość, wigilijny karp lepiej smakował, choinka bardziej się zieleniła, a lampki na niej skrzyły się niby iskierki bożonarodzeniowych ogników, 21 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie online z pracownikami Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny pt.: "Gdy się Chrystus rodzi…". Była okazja choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego, posłuchać wierszy i kolęd, które są tak bardzo charakterystyczne dla polskiego Bożego Narodzenia.

Zwracamy się o pomoc dla jednego z pracowników zaprzyjaźnionej z ZST Jasło firmy LOTAMS – Seweryna Czajkowskiego. Seweryn został potrącony przez pijanego kierowcę, w wyniku czego doznał licznych urazów wielonarządowych oraz poważnego uszkodzenia lewej nogi. Pomimo usilnych prób lekarzy, noga na wysokości uda została amputowana.  

Samorząd Szkolny zachęca wszystkich do udziału w akcji „Razem na Święta” i do niesienia pomocy innym w okresie przedświątecznym.

Akcja „Razem na Święta” to akcja MEN, której celem jest  budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”:

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
  • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
  • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
  • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Tradycyjnie, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wigilijne nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszej szkoły.

Spokojnych, rodzinnych, pełnych uśmiechu i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń w Nowym 2020 roku

życzy ZST w Jaśle

W dniu 9 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle, uczennica klasy 1 technikum - Karolina Gustek zdobyła 3 miejsce w rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Jaśle.

W dniu 06 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się XVIII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Jasielskiego.

W rywalizacji brało udział 22 drużyny , które rozgrywały spotkania w dwóch „koszykach” systemem pucharowym.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle rozstrzygnięty został XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny pod hasłem „Jak rozwiązać plastikowy problem”.

Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, ekologii i ochrony przyrody przy jednoczesnym rozwijaniu artystycznych umiejętności oraz wykorzystaniu technologii informacyjnej.

Każdego roku w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.

W ramach tegorocznych obchodów we wszystkich klasach pierwszych został przeprowadzony konkurs – test sprawdzający znajomość szkodliwości palenia tytoniu.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Parę Prezydencką już od 2012 r. W tym roku mieliśmy przyjemność przybliżenia sobie ośmiu polskich nowel.

Każda z tych lektur odsłania przed czytelnikiem kolejne oblicza polskości. Odnoszą się one do naszej historii i podejmują tematy bliskie każdemu Polakowi, to przede wszystkim: braterstwo, lojalność, czy poczucie odpowiedzialności za innych.

Drodzy uczniowie

Na terenie naszej szkoły w miesiącu grudniu i styczniu będzie organizowana zbiórka suchej i mokrej karmy dla bezdomnych zwierząt, które znajdują się pod opieką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - Inspektorat Jasło. Zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału w akcji.

W dniach od 25 do 29 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych im Bohaterów Września w Jaśle została przeprowadzona akcja charytatywna „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”, którą co roku organizuje Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego - Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce. Głównym celem akcji było zorganizowanie świątecznej niespodzianki dla dzieci i młodzieży przebywającej na oddziałach onkologicznych.

W ramach akcji zebraliśmy kwotę 501,19 złotych która w całości została przeznaczona na zakup książek, gier planszowych - edukacyjnych, puzzli, kredek, mazaków, kolorowanek dla najmłodszych.

W dniu 26 listopada 2019 r. klasy 4 Tb i 4 Td wzięły udział w zajęciach z inspektorem Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Krośnie. Spotkanie to było częścią realizacji programu edukacyjnego PIP „Kultura bezpieczeństwa”.

Dnia 28 listopada 2019 członkowie samorządu szkolnego przeprowadzili w szkole plebiscyt „Życzliwi” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Dnia 27 listopada 2019 aktorzy Teatru (prawie) Szekspirowskiego działającego w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, przedstawili spektakl „Samotny, bo niekochany...” w ramach XV Przeglądu Teatrów Uczniowskich PRO SCENKI organizowanego przez Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle. Współorganizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła.

Głównym celem przeglądu była prezentacja i konfrontacja zespołów teatralnych z terenu Jasła i powiatu jasielskiego oraz wzmożenie działań profilaktycznych wśród młodzieży.