W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle mają możliwość poszerzania swoich umiejętności językowych dzięki udziałowi w XVI Edycji Programu InstaLing, która objęta została patronatem MEN.

KONKURS LITERACKI

NA OPOWIADANIE KRYMINALNELubisz pisać i interesuje cię tematyka kryminalna? 

Podziel się z nami swoim talentem!

Miejsce i termin składania prac: do 06.11.2020 r. w bibliotece lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opowiadanie powinno zawierać od 2. do 5. stron.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Jest to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, osób pracujących w administracji i obsłudze szkoły. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Zapraszamy do przeczytania pisma Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W dniu 04.11.2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.40 odbędą się śródroczne spotkania rodziców uczniów z wychowawcami klas.

Harmonogram spotkania:

24 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii – spotkaniu z panem podpułkownikiem Mieczysławem Żygłowiczem, żołnierzem Września 1939 r. Jako  dwudziestoletni wówczas plutonowy wziął tudział w walkach Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”gen. Franciszka Kleeberga, w jej ostatnim boju stoczonym w wojnie obronnej Polski pod Kockiem.

W dniach 4-5 października 1939 r. walczył pod Wolą Gułowską, gdzie został ciężko ranny w twarz i szyję, trafił do szpitala w Radomiu, a następnie do obozu jenieckiego. Po ucieczce z obozu (1940 r.) zaangażował się w działalność konspiracyjną, walcząc najpierw w Związku Walki Zbrojnej, a później w szeregach Armii Krajowej.

Zbliża się listopad, ”szczególna dla Polaków pora”. Dni, podczas których wspominamy ludzi zapisanych na kartach historii. Włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta”, młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli historii odwiedziła zapomniane cmentarze w naszym mieście.

22.10.2019, uczniowie klasy 1Gta pod opieką p. Moniki Nowak odwiedzili cmentarz wojenny nr 22 w Ulaszowicach.

Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w niedzielę, 27 października 2019 r. w Parku Rekreacji i Edukacji im. Stanisława Zająca w Foluszu odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

Głównym organizatorem i gospodarzem uroczystości był Starosta Jasielski Adam Pawluś. Współorganizatorami tego wydarzenia byli: burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, wójt gminy Dębowiec Marcin Bolek, wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, wójt gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski oraz wójt gminy wiejskiej Jasło Wojciech Piękoś.

W dniach 18-19 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zwiedzali Poznań Gaming Arena, czyli targi gier komputerowych. Jak to prosto brzmi, prawda? Natomiast droga była pełna trudów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przede wszystkim wyjechaliśmy już poprzedniego dnia o godzinie 21, jako że Poznań daleko, a i autobus jedzie zakosami.

W dniach 18 – 25. 10. 2019 uczniowie klas 2 Ta, 4 Ta i 4 Tb wzięli udział w zajęciach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W czasie dwóch jednostek lekcyjnych mogli oni dowiedzieć się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.

W dniu 18 października 2019r., młodzież naszej szkoły miała okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Dylemat”, przygotowane przez Impresariat Artystyczny INSPIRACJA z Krakowa i wystawione w auli ZS nr 4 w Jaśle.

W dniu 18 X 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle odbyły się „XIV Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce pamięci Bohaterów Września”. Młodzież biorąca udział w zawodach rywalizowała w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: skok w dal, bieg na 60 metrów, oraz pchnięcie kulą.

W trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 11.10.2019r. Firma OT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała z Zespołem Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle porozumienie dotyczące wzajemnej współpracy.

Ze strony firmy LOTAMS podpisał je Szef Służby Obsługi Liniowej - Paweł Szymanek, ze strony szkoły - dyrektor ZST w Jaśle - Grzegorz Zięba.

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w inicjatywie Meet and Code. 17 października 2019 r. w pracowni komputerowej nr 21 odbyły się warsztaty programistyczne prezentujące technologię rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR). W zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie ZSTechnicznych wzięła udział klasa 3Tc.

W dniu 11 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnianiu najwyższej jakości edukacji.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele , pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele firmy LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS), która podpisała z Zespołem Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle porozumienie dotyczące wzajemnej współpracy.

09 października 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty programistyczne, które zostały zorganizowane w ramach Europe Code Week. Zajęcia dotyczyły tworzenia aplikacji wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (ang. Augmented Reality, AR). Jest to technologia, która łączy świat rzeczywisty ze światem cyfrowym.

Tradycją Zespołu Szkół Technicznych stały się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 20 oraz 26 września 2019 r.

Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

W dniu 2 października 2019r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „#OSEWyzwanie” organizowanego w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Wspaniałą nagrodę, w postaci nowoczesnej mobilnej pracowni multimedialnej dla uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odebrał wicedyrektor szkoły Damian Bartuś, z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

Młodzi turyści z Zespołu Szkół Technicznych wspólnie z sekcją Ekoturystyki Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle uczcili Światowy Dzień Turystyki pieszą wędrówką z Przełęczy Hałbowskiej

(540m n.p.m.) na Kolanin (705m n.p.m.) - szczyt w paśmie Magurskim.

30 września 2019r. klasy 1 GTc, 1 PTc i 1PTb pojechały na wycieczkę integracyjną w Beskid Niski.

Beskid Niski to dzisiaj najdziksze pasmo górskie w Polsce. Osobliwością Beskidu Niskiego są urokliwe doliny nieistniejących wsi, do szczególnie pięknych należą doliny: Bielicznej, Regetowa, Radocyny, Ciechani i Jasiela. Atrakcyjne są przełomy rzek: Jasiołki między Ostrą a Piotrusiem, Wisłoka pod Beskiem i pod Puławami. Na szlakach spotkać można bardzo mało turystów, a zapomniane doliny, niegdyś tętniące życiem, są dziś zupełnie puste. Osobną kategorią atrakcji krajoznawczych są zabytki kultury, wśród nich drewniane cerkwie.