Uczniowie ZST w Jaśle mistrzami Polski!
Dodane przez Andrzej dnia 2018-06-11:

10 czerwca 2018r. uczniowie z klas 2Ta oraz 2Tc Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wzięli udział w Mistrzostwach Polski Klas E-sportowych w grze League Of Legends, organizowanych przez Krajową Federację Sportów Elektronicznych, w Sosnowcu, w Check-Point.

Po bardzo emocjonującym finale nasza drużyna - ProVirtual Extreme - pewnie wygrała i zdobyła tytuł Mistrza Polski!


Treść rozszerzona

10 czerwca 2018r. uczniowie z klas 2Ta oraz 2Tc Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wzięli udział w Mistrzostwach Polski Klas E-sportowych w grze League Of Legends, organizowanych przez Krajową Federację Sportów Elektronicznych, w Sosnowcu, w Check-Point.

Pierwsza część mistrzostw rozgrywana była przez Internet i wzięło w niej udział 17 drużyn reprezentujących klasy e-sportowe z całej Polski .

Z naszej szkoły aż dwie drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek off-line zajmując 8 oraz 5 miejsce na 17 drużyn, które brały udział w lidze on-line. Były to ProVirtual Evolution oraz ProVirtual Extreme.

Na turniej przyjechały drużyny z całej Polski: Morąg Esports z Morąga, PNP z Kędzierzyna-Koźla, Team Lethality z Jaworzna oraz Team CNT który był sklejką z różnych drużyn. Niestety ProVirtual Evolution odpadło w pierwszym meczu przeciwko Team Lethality, natomiast ProVirtual Extreme doszło do finału pokonując kolejno Team CNT oraz Morąg Esports, aby na samym końcu zmierzyć się z PNP, ubiegłorocznymi mistrzami, drużyną, która podczas fazy ligowej przegrała tylko 1 spotkanie na 32.

Po bardzo emocjonującym finale nasza drużyna - ProVirtual Extreme - pewnie wygrała i zdobyła tytuł Mistrza Polski Klas E-sportowych Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

Wszystkie mecze były na żywo transmitowane na platformie Twitch.tv na kanale Aceleague (na którym można obejrzeć wszystkie spotkania z finałów).

Dodatkowo podczas imprezy uczniowie mogli skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez Check-Point takich jak konsole XBOX ONE S, bilard czy gry planszowe.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

Drużyna ProVirtual Evolution: 

Od lewej: Jakub "Kwiatu" Kwiatkowski, Paweł "Bielu" Biel, Kamil "Kamto" Jakubik, Mateusz "Jamale1" Wałęga, Filip "Flopi" Wójtowicz.

Drużyna ProVirtual Extreme - Mistrz Polski Klas E-sportowych KFSE (League Of Legends):

Od lewej: Artur "Fistop" Sieńkowski, Jakub "Dostarczyniel" Faryj, Darek "Yenoren" Szarek, Alan "Qenal" Czech, Kacper "Vertsil" Biernacki.

Fotogaleria z turnieju

ProVirtual Esport: https://www.facebook.com/ProVirtualESport/

Mistrza Polski Klas E-sportowych Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych