Międzyszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dodane przez Andrzej dnia 2018-04-09:

W dniu 6 kwietnia 2018 roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jasła.


Treść rozszerzona

W dniu 6 kwietnia 2018 roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jasła. Organizowany co rocznie turniej przyczynia się do popularyzowania wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych z pożarnictwem. Podczas turnieju zainteresowani uczniowie nie tylko zgłębiają wiedzę pożarniczą, ale także zapoznają się z zagadnieniami związanymi z ochroną ludności, ekologią czy ratownictwem.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej, a wiedza uczestników była oceniana przez komisję, którą stanowili przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Organizatorami turnieju byli Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

Naszą Szkołę - Zespół Szkół Technicznych im Bohaterów Września reprezentowało pięciu uczniów z klas trzecich i czwartych . Najlepszym z nich okazał się Tomasz Kurek uczeń klasy 4 Ta (Technikum elektryczne), który w części pisemnej otrzymał 29 punktów na 30 możliwych do zdobycia i tym samym zakwalifikował się do częsci ustnej turnieju gdzie ostatecznie zajął 3 miejsce.

Tomkowi serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy wielu sukcesów na zbliżających się egzaminach maturalnych.

Marzena Olbrot