Konkurs wiedzy o bankowości – sukces naszego ucznia
Dodane przez Andrzej dnia 2018-02-26:

21 lutego 2018 r. Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle gościł uczestników, nauczycieli - opiekunów i organizatorów konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs organizowany już po raz piąty przez dyrektora I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.


Treść rozszerzona

21 lutego 2018 r. Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle gościł uczestników, nauczycieli - opiekunów i organizatorów konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs organizowany już po raz piąty przez dyrektora I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. W jury konkursu oprócz przedstawicieli banku zasiedli również pan Andrzej Bosak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz pani wicedyrektor Krystyna Myśliwiec.

Uczestnicy mieli okazję wykazania się wiedzą o bankowości oraz produktach banku Pekao SA, zdobytą m.in. podczas lekcji z udziałem eksperta banku, które odbywały się w ramach Akademii Finansów. Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru.

W tegorocznej, piątej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowali Kamil Fiega i Bartosz Maciejowski z kl. 4 Ta oraz Marcin Florek, Arkadiusz Gajda i Krzysztof Źrebiec z kl. 4 Tc.

Jak podkreślał przewodniczący jury, poziom wiedzy wszystkich zawodników był bardzo wysoki i wyrównany. Tym większym osiągnięciem jest III miejsce, które w rywalizacji konkursowej wywalczył jeden z naszych reprezentantów - Bartosz Maciejowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora dyplomy i upominki, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc – w tym nasz laureat - również cenne nagrody rzeczowe.

Serdeczne gratulacje!

Dodatkową atrakcją, towarzyszącą tegorocznej edycji konkursu, była możliwość obejrzenia przez uczniów naszej szkoły ciekawej wystawy numizmatycznej poświęconej jubileuszom: „100-lecia Odzyskania Niepodległości przez  Polskę” oraz „45-lecia działalności Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jaśle”.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z konkursu oraz wystawy.

Urszula Oleszkowicz