Akcja "Paczka na Gwiazdkę"
Dodane przez grzegorz dnia 2017-12-06:

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, już po raz drugi, włączył się w akcję „Paczka na Gwiazdkę  2017 dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii szpitala w Prokocimiu”.

Głównym celem akcji jest spełnienie marzeń dzieci zawartych w listach do Świętego Mikołaja. W tym roku spełniliśmy marzenie 4 letniego chorego chłopca i przygotowaliśmy dla niego wymarzony prezent, którym był helikopter z kołami i autopilotem. Dzięki młodzieży i pracownikom naszej szkoły udało się zakupić dla chłopca także słodycze, gry, klocki, książeczki, kredki, malowanki i puzzle.


Treść rozszerzona

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, już po raz drugi, włączył się w akcję „Paczka na Gwiazdkę  2017 dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii szpitala w Prokocimiu”. Głównym celem akcji jest spełnienie marzeń dzieci zawartych w listach do Świętego Mikołaja. W tym roku spełniliśmy marzenie 4 letniego chorego chłopca i przygotowaliśmy dla niego wymarzony prezent, którym był helikopter z kołami i autopilotem. Dzięki młodzieży i pracownikom naszej szkoły udało się zakupić dla chłopca także słodycze, gry, klocki, książeczki, kredki, malowanki i puzzle.

W ramach akcji zebraliśmy również pieniądze na rozkładane fotele dla rodziców, aby zapewnić im w miarę wygodne warunki do czuwania przy swoich chorych dzieciach.

W tym roku szkolnym zebraliśmy prawie 900 zł, z czego około połowę przeznaczyliśmy na realizację życzenia mikołajkowego 4-letniego chłopca, a pozostałą kwotę tj. 441 zł wpłaciliśmy na konto Fundacji wspierającej akcję.

Finał akcji planowany jest na dzień 19 grudnia 2017 r. na oddziałach krakowskiego szpitala w Prokocimiu, kiedy to Święty Mikołaj wręczy dzieciom wymarzone prezenty. Zainteresowani będą mogli zobaczyć relację z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook - „Paczka na Gwiazdkę  2017 dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii szpitala w Prokocimiu (IV edycja)”.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy, zakup prezentów oraz dostarczenie paczki do adresata.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami

Pedagog szkolny