VIII Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości
Dodane przez grzegorz dnia 2017-11-16:

W dniu 10 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych po raz ósmy uczestniczyli w Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległości na Liwocz. Uczestnicy rajdu wyruszyli z miejscowości Ujazd kierując się żółtym szlakiem na najwyższe wzniesienie na Pogórzu Ciężkowickim wznoszące się na 562 m n.p.m. - Liwocz.


Treść rozszerzona

 dniu 10 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych po raz ósmy uczestniczyli w Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległości na Liwocz. Uczestnicy rajdu wyruszyli z miejscowości Ujazd kierując się żółtym szlakiem na najwyższe wzniesienie na Pogórzu Ciężkowickim wznoszące się na 562 m n.p.m. - Liwocz.

W Sanktuarium znajdującym się na szczycie Liwocza została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Aby uczcić pamięć żołnierzy, pod tablicą ku czci żołnierzy AK złożono kwiaty i zapalono znicze. Przedstawiony został także referat pt. „Żołnierze AK walczący w lasach liwockich”. W uroczystościach wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu jasielskiego, przedstawiciele samorządów oraz inni zaproszeni goście.


Zdjęcia wykonał Wojciech Gajda z klasy 2Td.

<<Więcej zdjęć w naszej fotogalerii>>

A. Przywara-Szumiec