Narodowe Święto Niepodległości
Dodane przez grzegorz dnia 2017-11-10:

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 99 lat temu, po 123 latach zaborów, Polska znów stała się wolna.

Także w naszej szkole uczczono pamięć o tym ważnym wydarzeniu, organizując 9 listopada uroczysty apel, podczas którego przypomniano drogi Polaków do niepodległości. W ten symboliczny sposób oddano hołd bohaterom powstań: kościuszkowskiego, listopadowego , styczniowego i I wojny światowej, którzy oddali życie, byśmy mogli cieszyć się wolną i niepodległą Polską.


Treść rozszerzona

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 99 lat temu, po 123 latach zaborów, Polska znów stała się wolna. Także w naszej szkole uczczono pamięć o tym ważnym wydarzeniu, organizując 9 listopada uroczysty apel, podczas którego przypomniano drogi Polaków do niepodległości. W ten symboliczny sposób oddano hołd bohaterom powstań: kościuszkowskiego, listopadowego , styczniowego i I wojny światowej, którzy oddali życie, byśmy mogli cieszyć się wolną i niepodległą Polską. Pamiętajmy o nich sugerując się słowami Adama Asnyka: „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, /Choć macie sami doskonalsze wznieść; /Na nich się jeszcze święty ogień żarzy, /I miłość ludzka stoi tam na straży, /I wy winniście im cześć! ”

Podczas apelu odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Zespołu Szkól Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle uczniom z klasy 2Tb. Młodzieży z kl.4 Tc dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, mamy nadzieję, że ich następcy także nas nie zawiodą.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas: 2Tb, 2Tc, 3Ta, 3Tc.

Monika Nowak, Jadwiga Świątek