Podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu

Okładka książki Ballady i Romanse od Prezydenta RP

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Do podziękowania dołączony został upominek w postaci bogato ilustrowanego, okolicznościowego egzemplarza „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, który wzbogaci księgozbiór biblioteki szkolnej:

„Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów”. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.”

Warto dodać, że jesteśmy jedyną szkołą w Jaśle (oprócz dwóch przedszkoli), która oficjalnie figuruje na stronie prezydenckiej wśród zarejestrowanych uczestników akcji (https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse/uczestnicy-akcji/events,jaslo,310, dostęp: 17.09.2022 r.)

Więcej informacji na temat przebiegu Narodowego Czytania 2022 w naszej szkole można znaleźć we wrześniowych artykułach – w zakładce Biblioteka.

Maria Jachym

Skip to content