ZSTwJasle

Odwiedź nasz kanał YouTube »

"Skazani na Street Workout" w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle
blank.gif

W dniu 11 X 2018 roku w Naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Mirosławem Zającem - Liderem jasielskiej grupy „Skazani na Street Workout”.

Jest to Pionierski Klub Kalisteniczny w Jaśle, powstały w listopadzie 2016 roku, którego misją jest pomaganie w stawaniu się silniejszą i lepszą wersją siebie. Kalistenika to aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym, opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Słowo „kalistenika” pochodzi z greki i oznacza „piękno i siła”. Podstawowe ćwiczenia wykonywane to tzw. „Wielka szóstka” opracowana przez Paula Wade'a, który jest autorem książki „Skazany na trening”. Ćwiczenia to: pompki, podciągania na drążku, przysiady, unoszenia nóg, mostki, pompki na poręczach (dipy).

Podstawową zaletą kalisteniki jest brak potrzeby posiadania zaawansowanego sprzętu. Można ćwiczyć za darmo we własnym domu z wykorzystaniem mebli i drążka lub na powietrzu z wykorzystaniem zabudowy miejskiej. Lider jasielskiej grupy „Skazani na Street Workout” Mirosław Zając jest także trenerem zdrowia całkowitego. Podczas swojego wystąpienia w Naszej szkole wyjaśniał młodzieży wszystkie zagadnienia związane ze „street workout’em” takie jak: nazwa dyscypliny, rozwój, rodzaje ćwiczeń, a także wpływ ćwiczeń kalistenicznych na organizm człowieka. Poprzez omówienie ciekawych tematów z zakresu zdrowego stylu życia, psychologii w sporcie oraz profitów płynących z wykonywania ćwiczeń kalistenicznych, inspirował i motywował młodzież do aktywności fizycznej i wytyczania sobie „celów” sportowych jak i życiowych.

Spotkanie to przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a uczestnicząca młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji oraz aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Wraz z Mirosławem Zającem do Naszej szkoły zawitali też inni członkowie ekipy „Skazanych na Street Workout ”, w tym Liderzy (Wiktoria Kozioł, Patryk Czajka, Kacper Płaziak, Michał Czajka). Nie ominął nas krótki pokaz ćwiczeń kalistenicznych. Dzięki usilnym staraniom członków grupy "Skazani na Street Workout" w Jaśle powstał „Park Kalisteniczny” w Ogródku Jordanowskim, gdzie odbywają się treningi w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Jak zapewniają Liderzy: „Skazani na Street Workout są otwarci na nowe znajomości i chętnie przyjmą nowe osoby do grona fanów kalisteniki”.

Informacje o Skazanych na Street Workout - Jasło można znaleźć w Internecie, gdzie mają swój kanał Youtube, Facebook I Instagram.

https://www.youtube.com/channel/UCz8dxS4TrMccZZauosOmhIA 

http://bit.ly/YoutubeSkazaniNaSW

https://www.instagram.com/skazaninasw

https://pl-pl.facebook.com/SkazaniNaSWJaslo/

http://miroslawzajac.pl/

<<Więcej zdjęć w naszej fotogalerii>>

P. Czerkowicz

blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Dane adresowe
blank.gif
Zespół Szkół Technicznych
im. Bohaterów Września
38-200 Jasło,
ul. Staszica 30

tel. 13-446-37-00
fax: 13-446-33-30

web: www.zstjaslo.pl
e-mail: zst@mail.zstjaslo.pl
blank.gif
Informacje
blank.gif blank.gif
Nasze WWW
blank.gif blank.gif
Egzaminy
blank.gif blank.gif
Panel Ucznia
blank.gif blank.gif
Informacje
blank.gif
blank.gif
Dziennik elektroniczny
blank.gif


Pierwsze logowanie
Zobacz film
blank.gif
Zobacz naszą szkołę
blank.gif


Spacer po szkole
blank.gif
Microsoft Imagine Premium
blank.gif blank.gif
Reforma edukacji
blank.gif blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif


Wygenerowano w sekund: 0.04 4,245,787 unikalne wizyty Theme ZSTechnicznych by TeamOvens
.