Majowy wyjazd w Pieniny

Uczestnicy wycieczki na tle gór

13 maja 2024 uczniowie klas 1 Tc, 2 Tc i 2 Ta wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w Pieniny – góry niezwykle malownicze i bogate w liczne atrakcje turystyczne.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Czorsztynie i zamek w Niedzicy, pięknie położone nad Jeziorem Czorsztyńskim. Drogę między zamkami pokonaliśmy gondolami po jeziorze. W Niedzicy był też czas na spacer po zaporze wodnej na Zbiorniku Czorsztyńskim i odwiedzenie bacówki. Przy przepięknej pogodzie podziwialiśmy wspaniałe widoki obydwu zamków, krajobraz Pienin i górujących nad nimi, doskonale widocznych, ośnieżonych szczytów tatrzańskich. Na koniec dnia, już w Krościenku, mieliśmy jeszcze czas na spacery po okolicy, grę w piłkę, odpoczynek na terenie ośrodka, a nawet relaksującą kąpiel w basenie.

Drugi dzień spędziliśmy równie aktywnie, wędrując po Rezerwacie Przyrody Wąwóz Homole, co było kolejną okazją do obcowania z piękną górską przyrodą. Następnie udaliśmy się do Szczawnicy, gdzie kolejką linową wyjechaliśmy na szczyt Palenicy (722 m n.p.m.), skąd znów mogliśmy nacieszyć wzrok pięknem Pienin i Tatr.

Pobyt w Pieninach dostarczył wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Dorota Czajkowska – Kluszczyk, Urszula Oleszkowicz, Agnieszka Pec, Tomasz Sojka, Grzegorz Lubaś

Skip to content