Zdobądź WYMARZONY ZAWÓD


Zapraszamy Absolwentów Szkół Podstawowych oraz Rodziców/Opiekunów Prawnych do zapoznania się z ofertą naszej szkoły …

Lokalna Akademia Cisco w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

W grudniu 2012 roku Zespół Szkół Technicznych w Jaśle uzyskał status Lokalnej Akademii CISCO. Nauczyciele informatyki ukończyli kurs instruktorski gdzie w ramach akademii nasi uczniowie mogą bezpłatnie przystępować do kursu IT Essentials.

Link do Szkolnej Akademii Cisco znajduje się poniżej:

Kurs IT Essentials: PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

Szczegóły dotyczące kursu:

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący

podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, narzędzia multimedialne, zajęcia w pracowni komputerowej, materiały e-learningowe oraz symulatory.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień IT takich, jak: komputery osobiste, urządzenia peryferyjne, systemy operacyjne. Uczniowie biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i laboratoriach, które pozwalają im poznać elementy budowy komputerów i oprogramowania oraz zdobyć praktyczne umiejętności związane z obsługą komputera i rozwiązywaniem typowych problemów.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu uzyskuje się dostęp do profesjonalnych materiałów CISCO Networking Academy, również oprogramowania do symulowania sieci komputerowych

Opis kursu

Kurs ITE PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga (rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych już kompetencji i nie jest obowiązkowa do realizacji. Kurs obejmuje łącznie 70 godzin, na które składają się wykłady, zajęcia z instruktorem, ćwiczenia w pracowni komputerowej, e-learning oraz testy i quizy.

Program kursu PC Hardware and Software

 1. Wprowadzenie do komputera osobistego.
 2. Bezpieczne procedury laboratoryjne i wykorzystanie narzędzi.
 3. Montaż komputera – krok po kroku.
 4. Podstawy konserwacji zapobiegawczej oraz rozwiązywanie problemów.
 5. Podstawy systemów operacyjnych.
 6. Podstawowe ustawienia w laptopach i urządzeń przenośnych.
 7. Podstawy drukarek i skanerów.
 8. Podstawy sieci.
 9. Podstawy zabezpieczeń.
 10. Umiejętności komunikacyjne.
 11. Komputery osobiste dla zaawansowanych.
 12. Systemy operacyjne dla zaawansowanych.
 13. Laptopy i urządzenia przenośne dla zaawansowanych.
 14. Drukarki i skanery dla zawansowanych.
 15. Sieci dla zaawansowanych.
 16. Zabezpieczenia dla zaawansowanych.

Instruktorzy Akademii Cisco:

 • Alibożek Krzysztof
 • Bartuś Damian
 • Barzyk Andrzej
 • Rączka Robert
 • Rogowski Krzysztof
 • Woźniak Grzegorz

Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+.

Certyfikat CompTIA A+to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Certyfikat CompTIA A+ zapewnia:

 • Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
 • Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
 • Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Więcej o kursie (w jęz. angielskim)

Skip to content