Jak Feniks z popiołów…

Świadkowie wydarzeń siedzący na scenie, w tle wyświetlony widok miasta

15 marca br. uczniowie kl.2Te wzięli udział w inauguracji obchodów 80.rocznicy wysiedlenia i zburzenia Jasła. Rozpoczęły się one od spotkania ze świadkami tamtych wydarzeń ( wówczas kilkuletnich dzieci): Barbarą Zajdel – Frużyńską, Andrzejem Krupą, Janem Kozłowskim i Marianem Soblem ,którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów okupacji i pierwszych lat życia w wyzwolonym, ale zniszczonym mieście.

Spotkanie poprzedziła prezentacja multimedialna poświęcona historii Jasła w latach 1930 -1945, przedstawiona przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle – realizatora filmu „JASŁO 44”, którego premiera również odbyła się 15 marca (o godz.18 .00.). Młodzież naszej szkoły będzie uczestniczyła w projekcji tego fabularyzowanego dokumentu od poniedziałku 18 marca, natomiast podczas inauguracji mogła zapoznać się z kadrami z filmu zaprezentowanymi w holu Jasielskiego Domu Kultury.

Jadwiga Świątek

Skip to content