III miejsce Adriana i wyróżnienie Wojtka w Powiatowym Konkursie Czytelniczym

Maria Jachym, Wojciech Kita, Adrian Gozdecki

Chociaż są dopiero uczniami kl. 2TD i jeszcze nie omawiali na lekcjach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, to podjęli wyzwanie i wzięli udział w tegorocznym IV Powiatowym Konkursie Czytelniczym „…ciesz się z nami, ciesz Godami!”, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

Wojciech Kita i Adrian Gozdecki – bo to o nich mowa – poza lekcjami i praktykami zawodowymi zdołali wygospodarować czas na zajęcia biblioteczne, podczas których poznali genezę, treść oraz problematykę ww. dramatu młodopolskiego. A że dzieło Wyspiańskiego z całą pewnością nie należy do łatwych w odbiorze, o tym chłopcy przekonali się na własnej skórze…

W dniu 16 listopada 2022 r. nasi drugoklasiści (wraz z 58 innymi reprezentantami szkół ponadpodstawowych z całego powiatu) zmierzyli się z 45-minutowym testem wiedzy, sprawdzającym znajomość tematyki i treści „Wesela”. Jego wyniki zostały oficjalnie ogłoszone 10 stycznia br. podczas uroczystej gali finałowej, którą uświetniła inscenizacja bronowickich godów w wykonaniu uczniów I LO.

Jak się okazało, obydwaj wychowankowie ZST zostali laureatami konkursu – Adrian zajął III miejsce, zaś Wojtek zdobył Wyróżnienie. Nagrodami ufundowanymi przez organizatora były bony podarunkowe, książki oraz pamiątkowe dyplomy. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do konkursu była mgr Maria Jachym.

Maria Jachym

Skip to content