II Szkolna Liga Szachowa 2022

Zdjęcie przedstawia szachy, bierki, plansze

W dniu 19 października 2022 r., odbył się II Turniej Szkolnej Ligi Szachowej. W turnieju udział wzięło 27 zawodników reprezentujących Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Inauguracji II Szkolnej Ligi dokonał Dyrektor mgr Grzegorz Zięba, który życzył uczestnikom sportowej rywalizacji. Turniej rozgrywany był tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe. Turniej odbywał się w sportowej atmosferze walki „Fair-Play”.

Zwyciężył Krystian Klasło klasa 4PTc 5.5pkt, drugie miejsce zdobył Łukasz Ciombor klasa 4PTc zdobył 5.5pkt., trzecie miejsce zdobył Artur Wnęk klasa 1Te zdobył 5.0pkt., czwarte miejsce zdobył Jan Rolek 1Te zdobył 5.0pkt.,piąte miejsce zdobył Dawid Bieryło klasa 2Ta zdobył 5.0pkt. Grupa była wyrównana, a o podziale od 3 do 6 miejsca zadecydowała wartość pomocnicza MBch. ,

Trójka zawodników i dwóch rezerwowych awansowała do rozgrywek między szkolnych, które odbędą się w dniu 24.10.2022 r., początek o godzinie 10.

Turniej sędziował Adam Składanowski (sędzia klasy II). Sędzią rundowym w turnieju była Monika Wielgosz.

Zwycięzcy z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Zięby, otrzymali: dyplomy i nagrody rzeczowe.

Fundatorem nagród w Szkolnej Lidze Szachowej 2022 była firma MW Graf oraz Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle

Składam szczególne podziękowania Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Ziębie, Pani Monice Wielgosz.

Turniej odbył się na sprzęcie wypożyczonym a także specjalnie zaprojektowanych deskach szachowych i bierkach z aluminium za co serdecznie dziękuje Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie – Iwonie Wójcik-Druciak, Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle, a także Firmie Edukacyjnej Marcin Zięba.

Chciałbym, aby ta inicjatywa, jaką jest turniej szachowy została podtrzymana i kontynuowana w latach następnych. Cieszy fakt, że z roku na rok szachistów przybywa.

Adam Składanowski

Skip to content