Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. W pierwszej kategorii, w której prace oddaje się w formie graficznego pliku komputerowego, mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie 1 klasy technikum informatycznego ZST w Jaśle. Natomiast w drugiej kategorii, w której oddaje się prace plastyczne (wykonane w różnych technikach), mogą wziąć udział wszyscy uczniowie ZST w Jaśle. Szczegóły w niniejszym regulaminie. Na najlepszych czekają nagrody!

 

15 LUTY 2018

W tegorocznej akcji promocji zasobów naszej biblioteki, wzięło udział 78 uczniów, którzy pożyczyli w sumie 392 książki i czasopisma. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu zostali oni zachęceni do sięgnięcia po słowo drukowane, nie tylko "wyświetlane" na ekranie telefonu lub komputera.

Informujemy jednocześnie, że Święty Mikołaj przygotowuje już następną akcję ...

 

6 LISTOPADA 2017

Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych, biorących udział w wycieczce integracyjnej do Magurskiego Parku Narodowego, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Do biblioteki szkolnej należy dostarczyć 1 zdjęcie z wyprawy, własnego autorstwa. Osoby, będące na zdjęciu muszą wyrazić na to zgodę. Zdjęcia w pliku dostarczamy osobiście lub pocztą na adres   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 27 października.

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci dodatnich punktów z zachowania oraz darmowe talony na weki w sklepiku szkolnym.

 

7WRZEŚNIA 2017

 odbywa się pod hasłem: Książka nas łączy

Już trzeci raz z tej okazji, biblioteka ZST przygotowała akcję: „Coś dla ducha, coś dla ciała” .

Przez cały miesiąc październik biblioteka szkolna będzie prowadzić akcję promocji czytelników. Każdy, kto pożyczy w tym czasie książkę z biblioteki, może liczyć na nagrodę.

Oprócz strawy duchowej, w ostatnim dniu akcji, wypożyczający otrzyma również dodatkowy bonus – coś dla zdrowia ciała. 

W akcji promocyjnej można wziąć udział więcej niż raz, ale tylko raz w ciągu dnia.

Zapraszamy!

 

29 WRZEŚNIA 2017

to tytuł czasopisma, które od lipca jest w naszej prenumeracie.

Świat Nauki jest polską edycją prestiżowego amerykańskiego magazynu popularnonaukowego Scientific American, którego pierwszy numer ukazał się w 1845 roku (najstarsze wydawane bez przerw pismo w Stanach Zjednoczonych). Obecnie pismo należy do Nature America, części Springer Nature, wydawcy m.in. Nature.

Renoma pisma sprawia, że od początku jego istnienia publikują w nim swoje teksty najznamienitsi uczeni, tacy jak Albert Einstein, Francis Crick, Jonas Salk, Linus Pauling czy Stephen Hawking. Wśród autorów było dotychczas aż 148 noblistów.

Reprezentowane są wszystkie dziedziny nauki: ścisłe, przyrodnicze, nauki o Ziemi, humanistyczne oraz technika. (cyt. za http://www.swiatnauki.pl)

 

Serdecznie zachęcamy do lektury!

 

20 WRZEŚNIA 2017