Z okazji obchodów 103-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę 9 listopada 2021r. młodzież naszej szkoły, wraz z opiekunami i dyrektorem Grzegorzem Ziębą, wzięła udział w XI Powiatowym Pieszym Rajdzie Niepodległości oraz Koncercie Pieśni PatriotycznychLiwocz 2021, zorganizowanym przez Powiat Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Podczas oficjalnej części uroczystości odbył się m.in. apel ku czci poległych za ojczyznę. Dodatkowo dla uczestników przewidziano ciepły poczęstunek.

Pomimo niesprzyjającej aury, uczniowie ZST godnie reprezentowali placówkę nie tylko pokonując trasę na górę Liwocz, ale także, wykonując przy akompaniamencie gitarzystów, utwór „Szara piechota”.

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników przeglądu z panem starostą Adamem Pawlusiem.

Joanna Dybaś, Agnieszka Przywara - Szumiec