11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. To właśnie wtedy, Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Rocznica odzyskania niepodległości, podniosłe świętowanie, tego tak ważnego dla nas Polaków wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Istniejąca pandemia spowodowała jednak, że nie mogliśmy, jak co roku spotkać się wszyscy na uroczystej akademii. Mimo tej trudnej sytuacji, by uczcić 103 już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 4Td, z tej okazji przygotowali i nagrali audycję oraz zaprosili całą społeczność Zespołu do jej wysłuchania.

Ponadto o godzinie 11:11 młodzież wszystkich klas wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się tym samym w świętowanie tego uroczystego dnia.

Uwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w ZST było złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod dębem pamięci majora Antoniego Mulińskiego.

Marzena Olbrot, Krystyna Myśliwiec