30 września uczniowie klasy 1 Tb, pod opieką wychowawcy Anny Kosińskiej -Babiarz oraz nauczyciela przedmiotów mechanicznych Jerzego Płaziaka, zwiedzili Muzeum Silników Stacjonarnych w Konieczkowej oraz Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej.

Muzeum Silników Stacjonarnych powstało w 2017 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum poświęconym silnikom stacjonarnym. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ponad 100 unikatowych silników spalinowych wielu europejskich i światowych producentów.

Muzeum Samochodów Zabytkowych powstało w 2020 roku przy Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w ramach działalności edukacyjno – warsztatowej. Muzeum służy edukacji, poznawaniu twórców i ich dzieł, którzy poświęcili nie tylko czas, pieniądze, ale nawet zdrowie i życie na rozwój oraz udoskonalanie rozwiązań motoryzacyjnych. Uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe samochody na żywo, a także poznać wiele ciekawych faktów dotyczących motoryzacji.

Anna Kosińska-Babiarz