Dnia 27 listopada 2019 aktorzy Teatru (prawie) Szekspirowskiego działającego w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, przedstawili spektakl „Samotny, bo niekochany...” w ramach XV Przeglądu Teatrów Uczniowskich PRO SCENKI organizowanego przez Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle. Współorganizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła.

Głównym celem przeglądu była prezentacja i konfrontacja zespołów teatralnych z terenu Jasła i powiatu jasielskiego oraz wzmożenie działań profilaktycznych wśród młodzieży.

„Samotny, bo niekochany...” to opowieść o osamotnieniu, niezaspokojonych potrzebach: miłości, życzliwości, bycia z kimś bliskim, rozmowy z nim. Główny bohater to chłopiec, który dorasta w otoczeniu zapracowanych rodziców, zabieganego brata, kolegów, dla których liczą się tylko wartościowe przedmioty. Chłopiec ten w widowiskowy sposób chce uświadomić wszystkim, że czuje się niekochany.

W przedstawieniu wystąpili:

NarratorPaweł Biel 4 Ta
GłosSzymon Kamiński 4 Ta
ChłopiecMarcin Gotfryd 3 Tc
OjciecDawid Lisak 3 Tc
MatkaPatrycja Rutana 2 Td
BratArtur Sieńkowski 4Ta
KoledzyWojciech Faber 4 Ta, Kacper Biernacki 4 Ta
NauczycielJakub Pawłowski 4 Ta
Dobre duchyMichał Sanocki 3Tc, Rafał Wątroba 3 Tc, Jakub Wójcicki 3 Tc
Obsługa techniczna: Łukasz Wilk 3Tc

Pod koniec przeglądu pani Joanna Garbacik- starszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, rozmawiała z młodzieżą na temat cyberzagrożeń, omawiała jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu i różnych środków przekazu, jakie zagrożenia mogą czekać na młodych ludzi w nierealnym świecie i jakie mogą być następstwa nieodpowiedzialnych zachowań.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Iwona Dybaś, Iwona Wiśniewska