W dniu 15 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się „XVI Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości”.

Celem turnieju było uczczenie rocznicy „Odzyskania Niepodległości” przez Polskę oraz popularyzacja piłki siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów, które rozgrywały mecze systemem pucharowym.

Po zaciętej rywalizacji do półfinału awansowały zespoły z klas: 4Tb i 4Td /koszyk I/ oraz 3Em i 2Tb /koszyk 2/. W pierwszym półfinale zmierzyli się zawodnicy z klasy 4Tb i 4Td. Ekipy te rozegrały zacięte spotkanie, ale górą okazali się zawodnicy z 4Tb /2:1/.Drugi półfinał to mecz pomiędzy zespołami z klas 3Em i 2Tb.  Po wyrównanym spotkaniu zwycięzcami meczu okazali się zawodnicy z klasy 2Tb wygrywając 2:1.

Mecz o 3 miejsce to pojedynek zespołów z 4Td i 3Em. Najniższe miejsce na podium przypadło klasie 4Td, która wygrała ten pojedynek z 3Em 2:1.

W finale spotkały się drużyny: 4Tb i 2Tb. Mecz ten prowadzony był pod dyktando klasy 2Tb. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla zespołu 2Tb w setach: 15:5 i 15:11.

I – miejsce – 2Tb (technik pojazdów samochodowych)

II – miejsce – 4Tb (technik pojazdów samochodowych)

III – miejsce – 4Td (technik mechanik)

Najlepszym zawodnikiem „XVI Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości” został wybrany Łukasz Bik uczeń klasy 4Td.

Na zakończenie turnieju Dyrektor ZST Pan Grzegorz Zięba wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy i medale. Organizatorem zawodów i sędziami głównymi byli: Grzegorz Lenar, Łukasz Książkiewicz i Piotr Czerkowicz. Pomoc uczniowska w organizacji zawodów: Klaudia Przybysz, Mateusz Tułecki /1GTa/. Foto: Wojciech Chochołek /4Td/.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z zawodów.

Łukasz Książkiewicz,
Piotr Czerkowicz