W ramach powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 12 listopada, uczniowie z klasy 1Ptd uczestniczyli w X Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległości na Górę Liwocz.

W zorganizowanym przez Starostę Jasielskiego Adama Pawlusia i dyrektora I LO w Jaśle Sebastiana Styczyńskiego rajdzie, brali udział również dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego.

W tym roku uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, rozpoczynali swą wędrówkę z Jabłonicy i Ujazdu. Wszyscy spotkali się na Górze Liwocz, powitani przez ks. kanonika Gerarda Stanulę, który w modlitwie polecił opiece Matki Bożej Królowej Pokoju zebranych, a w szczególności młodzież, od której zależy przyszłość Ojczyzny.

Referat przedstawiający walki Armii Krajowej w rejonie Góry Liwocz, Apel Pamięci i śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Soli Deo, były okazją do zastanowienia się nad trudną drogą do Niepodległości.

Edyta Rutyna
Fot. Mikołaj Biały