Shadow
Slider

Tradycją Zespołu Szkół Technicznych stały się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 20 oraz 26 września 2019 r.

Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy.

Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. W całej Europie odbywają się akcje, które mają zachęcić ludzi do uczenia się nowego języka lub podnosić jego znajomość. Uczenie się języków pomaga nie tylko w porozumieniu między ludźmi, ale przyczynia się także do przełamywania barier intelektualnych.

Przy współpracy z Goethe-Institut została zorganizowana dla uczniów szkoły lekcja pokazowa języka włoskiego za pośrednictwem komunikatora Skype. Młodzież zmierzyła się z językiem włoskim i odbyła wirtualną podróż do Włoch, w którą to zabrał uczniów Pan Luca Galvani z instytutu języka włoskiego w Warszawie.

Na zakończenie świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież wysłuchała audycji oraz został przeprowadzony konkurs wiedzy o krajach anglo i niemiecko języcznych dla uczniów z klas pierwszych.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w dniu 11.10.2019 r. podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela.

Pragniemy również przypomnieć wszystkim uczniom o „Konkursie koszulkowym”, który trwa do 31.12.2019 roku.

Marzena Olbrot, Iwona Wiśniewska, Rafał Suski